calendar
Rezerwacja online
Data przyjazdu
Data wyjazdu
chevron in button

Aktywnie

Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje na ciekawe i aktywne spędzenie czasu w Karkonoszach. Jak sami widzicie możliwości jest wiele, więc nie ma szans na to, żeby dopadła Was nuda podczas pobytu w Leśnym Dworze w Karpaczu. Nie ograniczajcie się! zajrzycie również do zakładki Karpacz - atrakcje dla dzieci, żeby poznać inne, równie ciekawe miejsca

 

Śnieżka

01
1602 m n.p.m.

Najwyższy szczyt Sudetów. Na jego wierzchołku znajdują się kaplica św. Wawrzyńca (patrona przewodników) z XVII wieku, Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne IMGW w kształcie charakterystycznych spodków i nieczynne schronisko czeskie (doskonały punkt widokowy). Od czeskiej strony, z miejscowości Pec pod Sněžkou można tu wjechać wyciągiem krzesełkowym.

Mały Staw i Schronisko Samotnia

02
1195 m n.p.m.

Kocioł Małego Stawu z jeziorkiem o powierzchni 2,9 ha i głębokości 7 m jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w całych Karkonoszach. Z Karpacza prowadzą do niego poprzez Słoneczną Polanę przepiękne górskie szlaki. Nad Małym Stawem znajduje się wybudowane w stylu górskiej chaty schronisko Samotnia, noszące imię jego wieloletniego kierownika Waldemara Siemiaszki.

Świątynia Wang

03
831 m n.p.m.

Średniowieczna drewniana budowla stanowiąca jedną z największych atrakcji Karpacza. Powstała na przełomie XII wieku nad jeziorem Vang w południowej Norwegii. Do Karpacza trafiła dzięki hrabiemu von Redena z pobliskiego Bukowca w XIX wieku. Część elementów jest oryginalna, pozostałe są wiernymi kopiami wykonanymi przez okolicznych rzemieślników.

Miejska Kolej Linowa

04
1375 m n.p.m.

Wyciąg na Kopę o długość 2229 m, różnicy wzniesień sięgajęcej 530 m oraz zdolności przewozowej blisko 600 osób na godzinę. Od 1959 roku ułatwia licznym turystom zdobywanie najwyższego szczytu Karkonoszy oraz stanowi podstawę funkcjonowania obszaru narciarskiego (Kopa - Złotówka).

Skocznia narciarska Orlinek

05
Rekord skoczni: 94,5 m

Kolorowa - letni tor saneczkowy, który pozwala korzystać z przyjemności jazdy na sankach nie tylko zimą. Czynny jest cały rok ponieważ podgrzewana powierzchnia pozwala na jazdę nawet, kiedy temperatura spada poniżej zera. Długość zjazdu wynosi 1060 m, a podjazdu 350 m. Czas podjazdu wraz ze zjazdem wynosi ok. 5 minut, a prędkość maksymalna (regulowana odśrodkowymi hamulcami) 30 km/h. Zimą na sztucznie dośnieżanym i oświetlonym stoku funkcjonuje wyciąg narciarski.

Dziki wodospad

06
1407-480 m n.p.m.

W pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego znajduje się kilkumetrowej wysokości wodospad powstały na skutek spiętrzenia rzeki Łomnicy. Położony jest w pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę. Kaskada jest jednym z najbardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Malownicze miejsce idealnie nadaje się na pamiątkowe zdjęcie.

Krucze Skały

07
718 m n.p.m.

Duża atrakcja dla amatorów wspinaczek skałkowych. Wysokość urwiska skalnego dochodzi do 25 m. Położone są w Karpaczu w dzielnicy Wilcza Poręba. Krucze Skały to świetny punkt widokowy na Dolinę Kamienną oraz Góry Izerskie. Jedno z podań głosi, że nazwę swą Krucze Skały zawdzięczają krukom, które spotykały się na skałach aby opowiadać sobie historie z Karkonoszy.

Chata na głowie

08
440 m n.p.m.

Chata na głowie - niech Twój świat przez chwilę stanie na głowie. Czeka na Ciebie przestrzeń, w której nikt nie wie czym jest grawitacja chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennego użytku. Wszystko jest odwrócone i sprawia niesamowite wrażenie, łatwo tutaj o zawroty głowy, a utrzymanie wyprostowanej pozycji przychodzi z trudem. Znajome rzeczy stają się nagle obce. Świetna zabawa dla całej rodziny, pozostawiająca niezapomniane przeżycia.

design by : LEMONPIXEL.pl