Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

01.05.2022 - 31.08.2022

Jeśli ktokolwiek zastanawiałby się nad spędzeniem wakacji z dziećmi w górach, to zdecydowanie na pierwszym miejscu listy górskich kurortów Polski powinien znaleźć się Karpacz. To niewielkie miasteczko na Dolnym Śląsku położone w sercu Karkonoszy jest wspaniałym rozwiązaniem nie tylko na górskie wędrówki i poznawanie piękna natury. Tutejsze dziecięce atrakcje są ukoronowaniem wakacyjnego pobytu, dzięki któremu dzieci na długo zapamiętają ten wspólnie spędzony, rodzinny czas.

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Karpacz?

Atrakcje dla dzieci, jakie przygotowuje Leśny Dwór w Karpaczu to między innymi zewnętrzny plac zabaw, a także w razie niepogody bawialnia, która swoim urokiem przyciąga uwagę nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W okresie wakacji, ferii zimowych, pakietów świątecznych zarówno Wielkanocy, ale także Bożego Narodzenia pensjonat Leśny Dwór organizuje dodatkową atrakcję dla dzieci w postaci bezpłatnych zajęć z animatorką, która wymyśli fantastyczne gry jak i zabawy integracyjne i sprawi, by dzieci świetnie się bawiły i odczuwały wakacyjną atmosferę. Zaraz przy sali zabaw znajduje się Sala Kinowa. Jest to wspaniała atrakcja dla dzieci w momencie, gdy pogoda nie zachęca nas do wyjścia na zewnątrz. Sala dostępna jest dla wszystkich dzieci od godziny 9.00 do 21.00 każdego dnia. Rodzice sami decydują, jaka bajka zostaje włączona, dokonując wyboru filmu z udostępnionej im listy.

Restauracja Mamma Mia oferuje specjalne menu dla dzieci, wysokie krzesełka do karmienia, kącik zabaw, a także specjalne kolorowanki z zagadkami i krzyżówkami w formie podkładek na stoły, które ułatwią dzieciom oczekiwanie na posiłek. Leśny Dwór w Karpaczu to noclegi z wyżywieniem, ale także specjalne pakiety pobytowe stworzone z myślą o spędzaniu aktywnego czasu rodziców wraz z pociechami. Zarówno pakiet zimowy - „Zimowy (wy)ciąg atrakcji”, jak i letni „Za górami, za lasami” zapewniają liczne atrakcje dla dzieci w Karpaczu i okolicach, które pozwolą im spędzić sporo czasu na świeżym powietrzu, świetnie się przy tym bawić, wiele odkryć i doświadczyć, a także zdobywać szczyty Karkonoszy. Oba pakiety — letni oraz zimowy — zawierają w noclegi z wyżywieniem, czyli: dwa pełne posiłki dziennie- śniadanie oraz obiadokolacja (oba w formie bufetu szwedzkiego) oraz Lunch Pakiet przed letnim wyjściem w góry, czy Ski Lunch z gorącą herbatą w termosie, idealną na wyciągi narciarskie, a także kupony na przekąski w Mamma Mia bistro. Najbliższy wyciąg narciarski to Winterpol, 100 m od Leśnego Dworu. W ramach pakietu goście mogą także bezpłatnie wypożyczyć sanki dla dzieci, które mogą być wspaniałą alternatywą dla najmłodszych, u których jazda na nartach dopiero się rozpocznie. W Kolejne na liście dziecięce atrakcje to między innymi wizyta w Parku w Wodnym Tropicana w Hotelu Gołębiewski. To cały kompleks basenów zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, zjeżdżalnie szczyt, sztuczna fala, czy baseny dostosowane do potrzeb małych dzieci.

Muzeum, spływ kajakowi, a może Świat Kolejek?

Leśny Dwór w Karpaczu oferuje swoim gościom 20% rabat na każdorazowe wejście do Tropikany. Taką samą zniżkę otrzymują ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w trakcie spływu kajakowego po rzece Bóbr. Jest to fantastyczna przygoda i świetna atrakcja dla dzieci, która pozwoli im spróbować swoich sił jako wioślarze zarówno w kajaku, jak i łodzi pneumatycznej. Następną możliwością, którą oferuje miasto Karpacz, jest wizyta w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy, znajdującym się tuż obok Leśnego Dworu. To miejsce idealne dla młodszych, jak i starszych dzieci, a także dla rodziców chcących poszerzyć swoją wiedzę o interesujące fakty dotyczące Karkonoszy i całych Sudetów. Niedaleko muzeum znajduje się Świat Kolejek, w którym dzieci odkryją świat najstarszych parowozów, lokomotyw i pociągów. A wszystko to przedstawione w formie pięknych makiet żywo poruszających się po torach. Na te obie dziecięce atrakcje goście Leśnego Dworu w Karpaczu otrzymują kolejno 10% i 15% zniżkę na bilet wstępu.

Historyczna część Karpacza

Przyjeżdżając do Karpacza, nie trzeba ograniczać się tylko do atrakcji znajdujących się w samym mieście. Kotlina Jeleniogórska pełna jest fantastycznych miejsc, które warto odkryć wraz z całą rodziną. Dolina pałaców i ogrodów należy do jednej z największych atrakcji okolic Karpacza, w skład której wchodzi 40 obiektów ogrodów i parków, które niejednokrotnie zamykają w swych murach i przestrzeniach fascynującą historię. Wyremontowane, zrewitalizowane ciągle odnawiane obiekty gotowe są do zwiedzania oglądania i rozczytywania się na ich temat. To żywe pomniki historii i natury, które swoją oryginalnością i niebywałym urokiem przyciągają turystów z Polski i całego świata. Zamki, pałace oraz ruiny po tychże, wzbogacone o przepiękne położenie wśród Karkonoskich gór to gratka i świetna atrakcje dla dzieci. Pałac w Wojanowie to idealny przykład dziedzictwa historii i nieograniczone pole wyobraźni dla dzieci. Świetną rozrywką może być także wizyta w Parku Miniatur zabytków Dolnego Śląska. To tam znajdują się najpiękniejsze i najbardziej znane budowle, które stworzone zostały z zachowaniem każdego nawet najdrobniejszego szczegółu. Leśny Dwór w Karpaczu na tę atrakcję dla dzieci i dorosłych przewidział 20% rabat od ceny za bilet wstępu. Warto także dodać, że tuż obok muzeum znajduje się fantastyczna Pałacowa Bawialnia, czyli największe w Polsce park dmuchańców. To świetna zabawa dla wszystkich dzieci szczególnie w lecie czy pełnym słońcu, gdyż dmuchańce to także mini baseny, które dzieci wprost uwielbiają.

Karkonoski Escape room

Inną, równie emocjonującą i z pewnością niezapomnianą przygodą będą odwiedziny naszego karpackiego Escape room’u, na który Leśny Dwór oferuje zniżkę 20%. Jest to świetna atrakcja dla dzieci, jak i dla całej rodziny, która wzbogaci pobyt o momenty niepewności, ekscytacji i poruszenia, które z pewnością wzrosną podczas rozwiązywania łamigłówek, a burza mózgów i wspólna refleksja nad zagadkami umocni rodzinne więzi. Tak jak Escape room jest bardzo dobrym wyborem na spędzenie czasu kiedy pogoda nie dopisuje, to kiedy nie mamy ochoty na siedzenie w hotelu, warto skorzystać z 15% rabatu na bilet wstępu do muzeum „Tajemniczy Las” znajdującego się w Bukowcu. Podczas gdy rodzice będą relaksować się w pięknie usytuowanej, otoczonej drzewami herbaciarni, dziecięce atrakcje przygotowane przez muzeum już będą stały otworem dla ciekawych świata pociech. Makiety, gry interaktywne, wystawy i obcowanie z naturą, to tylko niektóre z rozrywek, które czekają na rodziny odwiedzające Dolinę Zamków i Pałaców.

Karta Małego Zdobywcy dla dzieci

Jednak najważniejszą częścią pobytu w Karpaczu jest rodzinne przecieranie górskich szlaków i tu Leśny Dwór w Karpaczu oferuje kolejną atrakcję dla dzieci w postaci „Karty Małego Zdobywcy”. Karta ta zawiera miejsca na pieczątki najważniejszych i najpiękniej położonych schronisk Karkonoszy tj. Śnieżka, Samotnia, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Łomniczka i inne. Im więcej pieczątek, tym większa szansa na zdobycie drobnego upominku od pensjonatu. Prócz wspomnianego szerokiego wachlarzu atrakcji dla dzieci w Karpaczu, Leśny Dwór wychodzi również naprzeciw rodzicom w kwestii zaspokojenia potrzeb maluchów, dysponując łóżeczkami turystycznymi, wanienką, nocnikami, a także łazienkowym, dziecięcym podestem.